Gwiazda Dawida na bramie meczetu – obraził uczucia religijne

meczet

Meczet w Gdańsku Oliwie. Fot. facebook

GDAŃSK. W Oliwie na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę, który uszkodził tablicę informacyjną znajdującą się na bramie wejściowej do meczetu w Gdańsku. Sprawca odpowie również za obrazę uczuć religijnych. Zatrzymany to 33-latek z Wejherowa.

Wczoraj ok. godz. 16.00 policjanci z Komisariatu IV w Gdańsku patrolując rejon ul. Abrahama zauważyli mężczyznę, który wykonywał markerem napisy na tablicy informacyjnej znajdującej się na bramie wejściowej do meczetu. Policjanci od razu zareagowali i zatrzymali 33 –letniego mieszkańca Wejherowa. Mężczyzna wykonał na tablicy napisy w języku angielskim i namalował symbol gwiazdy Dawida. Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie przedstawiciela muzułmańskiej gminy wyznaniowej, który stwierdził, że działanie sprawcy obraziło uczucia religijne ich gminy.

33-latek został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna przyznał się i stwierdził, że zrobił to dla żartu.

Teraz będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia za co grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz za obrazę uczuć religijnych, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *