Rachoń z „Republiki” do Telewizji publicznej

Rachoń Michał_ fot. Telewizja Republika sm

Rachoń Michał. Fot. Arch. Telewizja Republika

POMORZE. Michał Rachoń, gdańszczanin został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki. Do czwartku pracował w Telewizji Republika. W latach 2008-2012 był członkiem Rady Programowej Telewizji Gdańskiej.

Michał Rachoń pochodzi z Pomorza, jest absolwentem politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Był m.in. rzecznikiem prasowym MSWiA (gdy resortem kierował Janusz Kaczmarek).  W latach 2008-2012 był członkiem Rady Programowej Telewizji Gdańskiej. Publikował m.in. w „Gazecie Polskiej Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”. Od momentu utworzenia Telewizji Republika pracował w tej telewizji, był reporterem, prowadził programy informacyjne i publicystyczne. Dla Telewizji Republika odważnie transmitował (za pomocą smartfona, gdyż nie pozwolono na rejestrowanie kamerą) słynne przesłuchanie Bronisława Komorowskiego w procesie dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego i płk. Aleksandra L. (oskarżonych o płatną protekcję). Jako reporter Telewizji Republika został siłą wyprowadzony z konferencji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdy zadawał Jerzemu Owsiakowi niewygodne pytania.

Michał Rachoń na nowym stanowisku w TVP S.A. odpowiada za programy publicystyczne nadawane w kanale TVP Info. Ostro wziął się do pracy, co widać na wizji. Popularny program publicystyczny  „Minęła dwudziesta” prowadzi obecnie profesjonalnie Adrian Klarenbach, który wrócił do TVP.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *