Kilogram amfetaminy, pół kilograma marihuany i na dodatek 16 „krzaków”

pol slupsk narkotyki krzaki

POMORZE ZACH. Blisko kilogram amfetaminy, pół kilograma marihuany oraz uprawę 16 krzaków marihuany zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykowa w Słupsku. Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę.

Słupscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ustalenia kryminalnych doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 32-letniego mieszkańca tego miasta.

W trakcie przeszukania mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi znajduje się ustawiony namiot wewnątrz którego jest 16 dojrzałych już krzaków marihuany. Pomieszczenie to zostało przystosowane i wyposażone w lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. W pokoju policjanci znaleźli ukryte w szafach i spakowane już w foliowe pakiety narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 700 gramów amfetaminy oraz pół kilograma marihuany. Na wyposażeniu znajdowała się także waga służąca do ich porcjowania.

W mieszkaniu kryminalni zatrzymali dwie osoby, 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnia kobietę. Osoby te odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawę. Jak ustalili śledczy zlikwidowany proceder uprawy narkotyków, trwał w tym miejscu od co najmniej kilku miesięcy. Z uprawy marihuany zatrzymani mogli wyprodukować co najmniej kilka tysięcy porcji dilerskich. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków, jak wstępnie ustalili śledczy to kwota co najmniej 50 tys. zł.

Sąd po przesłuchaniu podejrzanych przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i aresztował na trzy miesiące 32-letniego słupszczanina. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę, grozi zatrzymanym kara nawet do 10 lat więzienia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *