Zmiany w Pomorskiej Strefie Ekonomicznej. Kamińska straciła intratne stanowisko

GDAŃSK. Nowym prezesem PSSE została Aleksandra Jankowska. Teresa Kamińska została odwołana za stanowiska prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Była związana z Platformą. W rządzie Jerzego Buzka (AWS) pełniła ważne funkcje. Mogła liczyć na jego poparcie także za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.
 Większościowym udziałowcem w spółce PSSE jest Skarb Państwa i można było spodziewać się zmian we władzach tej spółki po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.
Odwołany został także wiceprezes Józef Bela.
Kto obejmuje te intratne stanowiska?

Komunikat PSSE (8.02.2016 r.):

Podczas dzisiejszego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników doszło do zmiany zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

Nowym prezesem PSSE sp. z o.o. została Pani  Aleksandra Helena Jankowska, wiceprezesem – Pan Andrzej Janusz Marszk.

jankowaka aleks solidarni2010

Aleksandra Jankowska

  • Prezesem Strefy została Aleksandra Jankowska (działaczka PiS).
  • Jankowska była wicewojewodą pomorskim w 2007 r. (za rządów PiS).
  • Absolwentka Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, przewodnicząca PiS Sopot, wieloletnia radna w Sopocie.
  • Jankowska był także wiceprezesem Agencji Ratingu Społecznego. Ostatnio była związana ze SKOK-iem.

Teresa Kamińska objęła stanowisko prezesa Zarządu PSSE w 2007 r. Była związana z Platformą Obywatelską. Poprzednio – z AWS. Była w rządzie Jerzego Buzka szefową doradców premiera Buzka. Zastąpiła w PSSE Włodzimierza Ziółkowskiego (związanego z lewicą). Większościowym udziałowcem w spółce z o.o. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest Skarb Państwa i od tego ministerstwa zależy obsada Rady Nadzorczej oraz wybieranego przez Radę Zarządu.

Teresa Kamińska działała w „Solidarności”, w sekcji służby zdrowia, z zawodu jest pielęgniarką. Była asystentką Aliny Pieńkowskiej. Potem rozpoczęła samodzielną karierę polityczną. Od 1992 r. Była przewodniczącą Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarności” (od 1992 r.), była także we władzach Komisji Krajowej „Solidarności”. Pracowała między innymi w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Za rządów AWS, od 1997 r. pełniła funkcję ministra-członka Rady Ministrów ds. koordynowania reform społecznych (w rządzie Jerzego Buzka). Była szefową doradców premiera oraz prezesem Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *