Zginął 79-letni rowerzysta

Pruszcz wyp.

PRUSZCZ GD. Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gd. ustalają przyczyny wypadku, w którym zginął 79-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 227 w miejscowości Trutnowy. 34-latek kierujący skodą uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Kierowca skody trafił do szpitala, był trzeźwy.

W sobotę o godz. 06.15 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości   Trutnowy (gmina Cedry Wielkie) doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zamknęli drogę i kierowali ruch objazdami. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Lekarz pracujący na miejscu wypadku stwierdził zgon rowerzysty. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego jadący skodą  w kierunku Cedrów Wielkich w miejscowości Trytnowy przodem samochodu uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę.79-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił kierowca skody, był trzeźwy. W szpitalu pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu lub innych środków odurzających. Podróżujący z nim pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Samochód biorący udział w wypadku drogowym został zabezpieczony do badań na policyjnym parkingu. Godzinę po wypadku droga była całkowicie zamknięta. Policjanci kierowali ruch objazdami.

Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że nad ranem, a szczególnie w nocy panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Poruszajmy się po drogach wolniej, dostosowując prędkość jazdy do panującej aury pogodowej.

Pruszcz wyp. (4) Pruszcz wyp. (3)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *