Uwaga na oszustwa typu phishing

POMORZE. Ostrzeżenie o próbach oszustw internetowych

W związku z występującymi przypadkami oszustw internetowych Grupa Energa informuje o odnotowywanych próbach oszustwa typu phishing.

Phishing polega na podszywaniu się przez oszustów internetowych pod inne osoby lub instytucje. Oszuści zazwyczaj kradną w tym celu autentyczne logotypy firm, naśladują właściwy im styl korespondencji handlowej, a także umieszczają prawdziwe nazwiska osób pracujących w danej firmie. Przygotowują dzięki temu wiadomości e-mail łudząco podobne do prawdziwych.

Przesyłane w e-mailach łącza do stron WWW oraz załączniki po uruchomieniu mogą jednak doprowadzić do poważnych strat.

Grożą zarówno zainfekowaniem naszych komputerów i urządzeń mobilnych szkodliwym oprogramowaniem, jak też wykradzeniem danych, nierzadko wrażliwych.

Przykładem takiej działalności jest odnotowane w ostatnim czasie podszywanie się w e-mailach pod Grupę Energa. Odbiorcy sfałszowanych wiadomości otrzymują w nich nieprawdziwą informację dotyczącą rzekomego potwierdzenia przelewu za zakup energii na znaczną kwotę. W żadnym wypadku nie należy korzystać z załączonych do takiego maila łączy i załączników.

Energa apeluje o zachowanie najwyższej ostrożności podczas otrzymywania korespondencji mailowej. Należy z uwagą weryfikować, z jakiego adresu została  wysłana wiadomość oraz nie korzystać z budzących wątpliwości łączy do stron WWW i załączników.

Przypadki oszustw internetowych należy niezwłocznie zgłaszać na infolinię Energi pod numerem 555 555 555 lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie energa.pl/kontakt.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *