Wywrotka dźwigu w Stoczni Wisła, trzy osoby ranne

stoczni wisla

POMORZE. W Stoczni Wisła wywrócił się dźwig.  Trzy osoby zostały ranne.

Do wypadku doszło w czwartek, 14 stycznia, ok.  godz. 10. Na terenie Stoczni Wisła w Górkach Zachodnich przewrócił się, podczas operacji przenoszenia materiałów, ok. 20-metrowy dźwig. Runął na budowaną sekcję statku. Trzy osoby są ranne. Poważnie ranny jest operator dźwigu. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Komisja stoczniowa a także policja badają przyczyny i okoliczności tej wywrotki.

Stocznia WISŁA zlokalizowana jest na prawym brzegu Martwej Wisły, niedaleko rozwidlenia z Wisłą Śmiałą, około jednej mili morskiej od ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej.

Stocznia WISŁA jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Została utworzona w oparciu o polskie prawo jako spółka pracownicza, działała od lutego 1994 r.

Prezesem jednoosobowego Zarządu jest Jerzy Pawlak, natomiast Przewodniczącym trzyosobowej Rady Nadzorczej Roman Kinda, którzy są jednocześnie głównymi udziałowcami spółki.  Pozostałe udziały znajdują się w rękach pracowników Stoczni WISŁA oraz firmy Navimor International.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *