13-latka dryfująca na desce windsurfingowej

POMORZE. W rejonie Jelitkowa zauważono dziewczynę dryfującą na desce windsurfingowej. Jak się okazało, 13-letnią zawodniczkę mistrzostw zastała nagła zmiana pogody. Mundurowi wciągnęli na pokład młodą dziewczynę i bezpiecznie przetransportowali ją na brzeg.

W miniony piątek policjanci z komendy miejskiej i funkcjonariusze straży granicznej pełnili wspólną służbę na wodach Motławy, Martwej Wisły i Zatoki Gdańskiej, czuwając nad bezpieczeństwem wszystkich osób. Około godz. 14 w trakcie patrolowania kąpieliska w rejonie Jelitkowa mundurowi zauważyli, że młoda osoba wzywa pomocy. Dziewczyna znajdowała się około 600 m od brzegu i dryfowała na desce windsurfingowej.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli jej z pomocą. Okazało się, że nagła zmiana pogody, silny wiatr i gwałtowne opady deszczu sprawiły, że 13-latkę zniosło na wysokość Jelitkowa i nie miała już sił płynąć dalej. Funkcjonariusze udzielili pomocy uczestniczce mistrzostw organizowanych na wodach Sopotu, wciągnęli ją na łódź i bezpiecznie przetransportowali na brzeg.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komendy miejskiej i straży granicznej nie doszło do tragedii. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *