Znęcał się nad matką, sąsiadka zareagowała

SOPOT. Blisko 3 promile alkoholu we krwi miał 41-letni mieszkaniec Sopotu zatrzymany prewencyjnie przez policjantów jako sprawca przemocy. Mężczyzna wszczął awanturę w mieszkaniu. Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna od dłuższego czasu stosuje przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej matki. O całym zajściu funkcjonariuszy powiadomiła sąsiadka, kierując się troską o bezpieczeństwo kobiety.

Wczoraj wieczorem mundurowi przyjęli zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań pijany mężczyzna po raz kolejny urządził w domu awanturę i jest agresywny wobec swojej matki. Policjantów zaalarmowała zaniepokojona sąsiadka w trosce o bezpieczeństwo kobiety. Funkcjonariusze natychmiast zostali skierowanie na miejsce interwencji, podczas której prewencyjnie zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sopotu, mężczyzna był agresywny i pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 41-latek także w obecności policjantów wykrzykiwał groźby pod adresem swojej matki. Funkcjonariusze podczas interwencji sporządzili niebieską kartę i wstępnie ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc psychiczną i fizyczną wobec rodziny od kilku miesięcy.

Za przestępstwo znęcania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. To już drugi sprawca przemocy zatrzymany w tym tygodniu przez policjantów z Sopotu.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *