Wybuch w Juszkowie. Zawaliła się ściana domu

pol wybuch Juszkowo

POW. GDAŃSKI. W Juszkowie k. Pruszcza Gd. doszło do wybuchu w jednym z mieszkań na parterze. Na skutek eksplozji zawaliła się ściana szczytowa budynku. Ewakuowano 8 osób, 67-latka z poparzeniami II stopnia trafiła do szpitala.

Policjanci z pruszczańskiej komendy wspólnie ze strażakami, przedstawicielami władz gminy Pruszcz Gdański, nadzorem budowlanym oraz pracownikami pogotowia energetycznego i gazowego pracowali na miejscu zawalenia się ściany szczytowej budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w Juszkowie gmina Pruszcz Gdański. W momencie wybuchu w mieszkaniach przebywało 8 osób, wśród których 1 osoba została ranna. Poparzona 67-letnia kobieta trafiła do szpitala.

We wtorek (24 stycznia br.) o godz. 15.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w Juszkowie gmina Pruszcz Gdański zawaliła się ściana szczytowa dwupiętrowego budynku mieszkalnego. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do wybuchu doszło w jednym z mieszkań na parterze. Na skutek eksplozji zawaliła się ściana szczytowa budynku. Łącznie ewakuowano 8 osób, w tym ranną kobietę. 67-latka z poparzeniami II stopnia trafiła do akademii medycznej w Gdański.

Na miejscu katastrofy pracował prokurator, policjanci oraz biegły z zakresu budownictwa. Po wydaniu prze niego opinii będzie można mówić o przyczynach tej katastrofy budowlanej. Policjanci cały czas pilnują mienia, które pozostało w opuszczonych mieszkaniach. Lokatorami zajęły się władze pruszczańskiej gminy. Część lokatorów budynku znalazła schronienie u rodziny i znajomych. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *