Fikcyjny wynajem kwatery przez internet. Ukryci w Sopocie oszuści

pol oszusci intenet

POMORZE. W Gdyni  zatrzymano trzech mieszkańców woj. dolnośląskiego podejrzewanych o oszustwa. Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni działali na terenie niemal całej Polski. Trudnili się fikcyjnymi sprzedażami oraz wynajmowaniem kwater za pośrednictwem portali internetowych..

Funkcjonariusze z gdyńskiej komendy specjalizujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych od dłuższego czasu gromadzili informacje na temat oszustw polegających na fikcyjnym wynajmowaniu kwater zlokalizowanych na terenie całej Polski. Policyjne ustalenia prowadziły do Sopotu gdzie podejrzani mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku od 23 do 24 lat ukrywali się przed odpowiedzialnością karną.

Do zatrzymania doszło w ubiegłą środę. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsca gdzie się ukrywali oszuści, zabezpieczyli szereg dowodów świadczących o ich przestępczej działalności, między innymi dokumenty, komputery, telefony i ponad sto kart SIM.

Dwóch z mężczyzn było już poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani zostali przekazani funkcjonariuszom komendy ze Środy Śląskiej. Toczy się tam obszerne postępowanie dotyczące ich przestępczej działalności. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że wkrótce cała trójka zatrzymanych usłyszy szereg zarzutów. Za oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają przed pochopnym zawieraniem internetowych transakcji. Wynajem kwatery przez internet powinien być poprzedzony upewnieniem się, czy dany obiekt istnieje w rzeczywistości oraz potwierdzeniem ofert na oficjalnych stronach obiektów. Robiąc zakupy w sieci unikajmy podejrzanie niskich cen oraz sprzedawców, których wiarygodności nie jesteśmy w stanie potwierdzić. W przypadku natrafienia na oszusta w sieci poinformujmy o tym policjantów. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *