W pościgu pijany kierowca został zablokowany przez innego pijanego

KASZUBY. Kierowca volkswagena golfa na widok radiowozu zaczął uciekać. Wjeżdżając w jedną z ulic zablokował jadącego z przeciwka volkswagena golfa. Jak się okazało, obaj kierowcy byli nietrzeźwi. 20-latek uciekający przed policją miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-latek, który został przyblokowany i nie miał możliwości dalszej jazdy miał 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę (25 kwietnia br.) o godz. 22.50 policjanci z komisariatu w Kolbudach patrolujący rejon gminy Przywidz w miejscowości Roztoka zauważyli volkswagena golfa, który na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął uciekać. Kierowca nagle zawrócił na skrzyżowaniu i wjechał w ulicę Wrzosową. Samochód zatrzymał się w taki sposób, że uniemożliwił jadącemu z przeciwka kierowcy volkswagena golfa dalszą jazdę. Policjanci od obu kierowców wyczuli zapach alkoholu. Po zadaniu stanu trzeźwości okazało się, że są nietrzeźwi. 20-latek uciekający prze policją miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-latek, który został przyblokowany i nie miał możliwości dalszej jazdy miał 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po sprawdzeniu kierowców w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 21-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Stróże prawa zatrzymali młodszemu z kierowców prawo jazdy. Obu mieszkańcom gminy Przywidz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu. W sobotę na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 51 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *