Chciał przekupić policjanta

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej komendy zatrzymali 46- letniego mieszkańca Rumi, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna podczas policyjnej kontroli próbował przekupić funkcjonariuszy, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Został zatrzymany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek około godziny 2 w nocy na ulicy Morskiej w Gdyni patrol z drogówki zatrzymał do kontroli nissana. Za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mieszkaniec Rumi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, wynik badania wskazywał, że w jego organizmie jest 1,5 promila alkoholu. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że kierowca stracił prawo jazdy w grudniu ubiegłego roku, również za jazdę pod wpływem alkoholu.
Mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od zatrzymania. Przekazał policjantom 310 złotych i obiecał dołożyć większą sumę, którą chciał wypłacić z bankomatu. W ten sposób kierowca popełnił przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwym oraz próby przekupienia policjantów w trakcie kontroli drogowej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód sprawcy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *