Jechał na bani z rodziną, ktoś dał cynk policji

CZŁUCHÓW. Policjanci z Człuchowa zatrzymali w ubiegłą sobotę 49-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który podróżował ze Szczecina do Chojnic z trzema osobami, w tym dwójką dzieci w wieku 7 i 11 lat. Badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Człuchowa otrzymali informację, że kierujący osobowym mercedesem na krajowej 22 prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Natychmiast na drogę zostali skierowani funkcjonariusze, którzy w miejscowości Jaromierz zatrzymali wskazany samochód. Kierowca został poddany badaniu na trzeźwość, okazało się, że ma prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w samochodzie znajdowały się jeszcze 3 osoby w tym dzieci w wieku 7 i 11 lat. Kierowca w takim stanie jechał ze Szczecina do Chojnic. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy.

Kierowca mercedesa za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *