Uprowadzili gdańskiego adwokata

pol-uprowadzili

POMORZE. Pistolet maszynowy typu Skorpion, haszysz i amfetaminę, policyjnego „koguta” i kamizelkę kuloodporną zabezpieczyli policjanci CBŚP z Gdańska na jednej z posesji w powiecie płońskim (mazowieckie). Funkcjonariusze zatrzymali Krzysztofa. S., który jest podejrzany o udział w uprowadzeniu gdańskiego adwokata. Śledczy nie wykluczają jego udziału w innych przestępstwach m.in. napadach metodą „na policjanta”.

To kolejna osoba zatrzymana w sprawie uprowadzenia gdańskiego adwokata. Policjanci CBŚP z Gdańska zatrzymali 60-letniego Krzysztofa S. i przeszukali posesję pod Płońskiem. W ziemi zakopany był pistolet maszynowy Skorpion wraz z magazynkiem. Policjanci zabezpieczyli też na posesji elementy policyjnego umundurowania, jak również „koguta”. Do tego haszysz i amfetaminę.

Przypomnijmy historię uprowadzonego adwokata. Funkcjonariusze CBŚP sprawę uprowadzenia gdańskiego adwokata prowadzili od czerwca 2015 roku. Sprawcy – jadąc autem wyposażonym w światła błyskowe, z zamontowanym na tylnej szybie wyświetlaczem o treści „Policja” – zatrzymali pod pozorem kontroli drogowej samochód. Jechał nim adwokat, mający kancelarię w Gdańsku. Następnie umundurowani mężczyźni, wyposażeni w kamizelki taktyczne i podający się za policjantów CBŚP, zbili młotem szybę w drzwiach kierowcy, a jego samego uprowadzili. Od swojej ofiary zażądali miliona złotych za uwolnienie, grożąc jej pozbawieniem życia. Dzień później, 30 czerwca, po uzyskaniu zapewnienia, że pieniądze zostaną przekazane, uprowadzony mężczyzna został uwolniony w pobliżu Ostródy. Wtedy to Komendant Główny Policji powołał grupę śledczą, która miała wyjaśnić okoliczności i zatrzymać sprawców.

Dotychczas zarzuty popełnienia przestępstw w tej sprawie ogłoszono ośmiu osobom. Sześciu podejrzanych jest tymczasowo aresztowanych. Dwóch stoi pod zarzutem pomocnictwa w uprowadzeniu.

Śledztwo jest prowadzone wielowątkowo i nadal ma charakter rozwojowy. Wyjaśniany jest udział podejrzanych w popełnieniu różnego rodzaju przestępstw, głównie przeciwko mieniu, na terenie całego kraju. Do prowadzonego postępowania dołączono śledztwa z Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty, z prokuratur okręgowych w Elblągu i w Olsztynie. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *