Przejechał rowerzystę i uciekł

Koscierzyna zatrzymany sprawca wypadku (2)

KOŚCIERZYNA. Zatrzymano sprawcę wypadku drogowego, do jakiego doszło w poniedziałek 1 września br. w miejscowości Korne. W wyniku zdarzenia 51-letni rowerzysta zginął. Z miejsca wypadku zbiegł sprawca, za co grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 1 września  2014 r. ok. godz. 13.55 na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Korne. Z ustaleń policjantów wynika, że rowerzysta, jadąc ulicą został potrącony przez samochód, który odjechał w nieznanym kierunku. 51-letni rowerzysta mieszkaniec powiatu kościerskiego pomimo reanimacji zmarł.

Policjanci przeanalizowali zabezpieczone ślady i przedmioty, na podstawie których ustalili markę pojazdu, który mógł potrącić rowerzystę. Okazało się, że najprawdopodobniej jest to ciężarowy mercedes. Kryminalni na podstawie zdobytych informacji i zabezpieczonego monitoringu ustalili dane samochodu oraz kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek i spędził noc w policyjnym areszcie. Piątek sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo i ucieczkę z miejsca wypadku grozi mu do 12 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *