Telefon ratujący życie – nie bądź obojętnym na cudzą krzywdę

Telefon alarmowy

STAROGARD GD. Okres jesienno-zimowy, kiedy temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, które nie posiadają przysłowiowego „dachu nad głową”. Aby nie doszło do tragedii policjanci sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne poszukują schronienia przed mrozem.

Wzorem lat ubiegłych policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz dworce.

– Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy – zapewnia st. asp. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd. – Podczas patroli informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

Policjanci apelują, aby nie pozostawać obojętnym na cudzą krzywdę. Każdy z nas może pomóc bezdomnym. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku, gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka poinformujmy o tym policję.

Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *