Śmiertelnie pobity w Gdyni

Policja kryminalna

GDYNIA. Aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 20 i 28 lat podejrzanych o śmiertelne pobicie 30-letniego mieszkańca Jarosławia, które miało miejsce w nocy z 12/13 maja ubiegłego roku w Parku Rady Europy w Gdyni. Kryminalni przez 18 -miesięcy pracowali nad ustaleniem sprawców. Obu podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

13 maja 2013 r. nad ranem w Parku Rady Europy przechodnie znaleźli zwłoki 30-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna posiadał obrażenia, które wskazywały, że został śmiertelnie pobity. Na miejscu pracowali prokurator, biegły sądowy, śledczy z gdyńskiej komendy oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady przestępstwa.

Nad ustaleniem sprawców i okoliczności zdarzenia pracowali przez ostatnie 18 – miesięcy kryminalni z gdyńskiej komendy. Funkcjonariusze pod koniec października trafili na trop jednego z podejrzanych. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Gdyni, który aktualnie przebywał w zakładzie karnym w związku z przestępstwami popełnionymi w przeszłości. Mężczyzna usłyszał zarzut śmiertelnego pobicia 30-latka, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

25 listopada br. w Gorlicach został zatrzymany drugi z podejrzanych. 28 – letni mieszkaniec tamtejszego powiatu pod policyjną eskortą trafił do Gdyni, gdzie również usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd Rejonowy w Gdyni tymczasowo aresztował mężczyznę. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *