Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego

struk_mieczyslaw

GDAŃSK. Jak było do przewidzenia na drugiej sesji, 2 grudnia br., Sejmik Województwa Pomorskiego wybrał Mieczysława Struka (PO) na marszałka województwa pomorskiego. PO ma większość w sejmiku więc nie było niespodzianek i innych kandydatur niż zgłoszona przez przedstawiciela Platformy. Struk otrzymał w tajnym głosowaniu 24 głosów poparcia, 9 radnych wstrzymało się od głosu. Wybrano także cały skład Zarządu.

Marszałek Mieczysław Struk urodził się 1 stycznia 1961 roku w Jastarni. Ukończył w Pucku Liceum Ogólnokształcące. Edukację kontynuował na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studia organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz 3-letnie studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

Od 1990 roku przez 12 lat był burmistrzem miasta Jastarni, a od ponad 16 lat jest radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzęd Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, w czasie sprawowania funkcji burmistrza wspierał wiele ekologicznych rozwiązań na obszarze Zatoki Gdańskiej m.in. kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno -€“ ściekowej Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej, projektu budowy ścieżek rowerowych wokół Zatoki Puckiej, projektu budowy sieci przystani żeglarskich i wędkarskich oraz udostępnienia fortyfikacji wojennych w Rejonie Umocnionym Hel dla turystów. W latach 2002-2005 był Przewodniczącym Zarządu Komunalnego Związku Gmin we Władysławowie, którego jestem współtwórcą. W latach 1998-2002 był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a w latach 2002-2005 przewodniczącym Komisji Strategii Rozwoju i Polityki Przestrzennej w Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Od 2005 r. zasiada w Zarządzie Województwa Pomorskiego, a nieprzerwanie od 22 lutego 2010 roku pełni funkcję Marszałka Województwa Pomorskiego. Za dotychczasową działalność został wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki, tzw. samorządowym Oscarem.

Jest Kaszubą. W czasie wizyty na Pomorzu Papieża Jana Pawła II był organizatorem pielgrzymki morskiej społeczności rybackich gmin Zatoki Puckiej, na spotkanie z Ojcem Świętym w Sopocie. Żonaty, ma dwie córki. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Posiada uprawnienia kapitana jachtowego i motorowodnego.

Nowy „stary” Zarząd Województwa Pomorskiego

Na sesji we wtorek wybrano także cały skład Zarządu. Także bez niespodzianek – tak jak sobie ułożyła gronie polityków lokalnych Platforma – nie ruszono starego składu: wicemarszałka i członków Zarządu z PO. Natomiast w miejsce zapewnione przez PO dla koalicjanta – PSL zajął – zamiast Elzanowskiego – przegrany w wyborach na stanowisko wójta Zblewa – Krzysztof Trawicki, lider ludowców ana Pomorzu.

Oto skład Zarządu Województwa Pomorskiego na kadencję 2014-2018:

– Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego

– Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego

– Krzysztof Trawicki – wicemarszałek województwa pomorskiego

– Hanna Zych-Cisoń – członek Zarządu Województwa Pomorskiego

– Ryszard Świlski – €“ członek Zarządu Województwa Pomorskiego

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *