Pijana lekarka w przychodni – agresywna

GDAŃSK. 36-letnia kobieta w przychodni przyjmowała pacjentów – legalnie – jako lekarz, ale pacjenci wyczuli od niej woń alkoholu i zawiadomili policję. Zatrzymana kobieta – jak twierdzą policjanci – wyzywała interweniujących funkcjonariuszy, a także szarpała ich i kopała. Policja sprawdza, czy lekarka nie naraziła pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W piątek wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z przychodni w Gdańsku pełni dyżur lekarka, która może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol z komisariatu na Stogach. Funkcjonariusze po potwierdzeniu powyższego faktu zatrzymali 36-latkę i doprowadzili ją do komisariatu.

Od samego początku kobieta była agresywna. W trakcie czynności szarpała i kopała interweniujących policjantów, a także wyzywała ich. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec niej środków przymusu bezpośredniego. Z uwagi na fakt, iż odmówiła ona przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano od niej krew do badań.

36-letnia gdynianka trafiła do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszała zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów oraz ich znieważenia.

Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a znieważenie funkcjonariusza na służbie jest przestępstwem, za które sprawcy grozi do roku pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz przesłuchują osoby, które tego dnia przyjęła lekarka. Funkcjonariusze sprawdzają, czy 36-latka nie naraziła na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

O całym zdarzeniu poinformowano prokuratora, któremu w najbliższym czasie policjanci przekażą akta sprawy.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *