Samobójca na dachu – na krawędzi życia

POMORZE. W Pelplinie na dachu usiadł  53-letni mężczyzna i szykował się do skoku. Wykrzykiwał, że odbierze sobie życie. Zawisł na zewnątrz trzymając się rękami za krawędź dachu…

W miniony piątek (21 lipca br.) o godzinie 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków w Pelplinie jest mężczyzna, który najprawdopodobniej zamierza z niego skoczyć. Natychmiast w to miejsce dyżurny wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie – sierżanta sztabowego Mateusza Szalewskiego i sierżanta Krzysztofa Lubawskiego.

Interweniujący funkcjonariusze na krawędzi dachu budynku dwupiętrowego zauważyli siedzącego mężczyznę, który wykrzykiwał, że popełni samobójstwo. Policjanci po wejściu na poddasze budynku spotkali kolegę niedoszłego samobójcy. W pewnym momencie 53-latek siedzący na dachu zsunął się z niego i wisząc na zewnątrz trzymał się rękami jego krawędzi. Mundurowi wraz z mężczyzną widząc zachowanie 53-latka natychmiast ruszyli na ratunek, wskoczyli na dach, a następnie łapiąc go za ręce wciągnęli go z powrotem na dach.

Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił do szpitala. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *