Znęcał się nad matką

POWIŚLE. Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez sztumskich policjantów podejrzanemu o znęcanie się nad swoją matką. Na podstawie zebranego przez mundurowych materiału, na wniosek prokuratury, decyzją sądu 44 -latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Sztumscy policjanci zatrzymali 44-latka, który podejrzany jest o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Do awantur dochodziło, gdy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Oprawca wyzywał, poniżał i bił swoją matkę. Dodatkowo podczas awantur zdarzało mu się demolować mieszkanie. Kobieta o dramacie, który trwał w jej rodzinie zdecydowała się w końcu powiadomić sztumskich stróżów prawa, kiedy syn dotkliwie ją pobił. Tego samego dnia 44-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzut znęcania się nad matką oraz uszkodzenia jej ciała. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd zastosował wobec podejrzanego o przemoc domową tymczasowy areszt.

Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Sztum może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *