Desperat na wiadukcie – gotowy do samobójczego skoku

POMORZE. Skuteczna interwencja policjantów z Prabut uratowała życie 25-latka. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze uratowali go w ostatniej chwili, kiedy chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego na ul. Jagiełły. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W czwartek około godz. 11.30 policjanci z Prabut zostali powiadomieni, że na barierkach wiaduktu kolejowego przy ul. Jagiełły stoi młody człowiek i najprawdopodobniej chce z niego skoczyć. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji oraz służby ratownicze.

Młody mężczyzna stał po drugiej stronie barierki, za siatką metalową. Był zdenerwowany, nie pozwalał policjantom do siebie podejść. Groził, że skoczy, jeśli to zrobią. Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z 25-latkiem. W tym czasie jak mundurowi negocjowali z mężczyzną chcącym popełnić samobójstwo, oficer dyżurny policji poinformował dyspozytora PKP, aby do czasu zakończenia akcji wstrzymano ruch pociągów.

W pewnym momencie wykorzystując moment nieuwagi 25-latka, jeden z funkcjonariuszy wraz z ratownikiem medycznym, chwycili go za ramiona i przytrzymali, natomiast pracownicy pogotowia energetycznego przecięli siatkę ochronną i dzięki temu udało się przeciągnąć go na chodnik.

25-latek, to mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *