Nożownik napadł na kobietę, wytropił go pies

pol gdynia napad na kobiete nozownik

POMORZE. 30 – letni mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na szkodę mieszkanki Gdyni.  Groził kobiecie nożem, ukradł jej samochód, torebkę z kosztownościami i rzeczy osobiste. Nożownik wpadł na terenie Rumi. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek 26 – letnia mieszkanka Gdyni kilka minut przed godz. 22 wsiadła do swojego auta zaparkowanego przy ul. płk. Dąbka. Chwilę później została zaatakowana przez mężczyznę, który zagroził jej użyciem noża i nakazał oddanie kluczyków od samochodu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia skradzionym pojazdem. Natychmiast po otrzymanej informacji dotyczącej przestępstwa do działań ruszyli policjanci z komisariatu w Oksywiu i z gdyńskiej komendy. Mundurowi sprawdzali okolicę w ślad za nożownikiem, dyżurni przekazali alarmujące komunikaty do sąsiednich komend Policji.

Przed północą funkcjonariusze z Rumi otrzymali sygnał od pracowników jednej ze stacji benzynowych, że skradziony citroen zaparkował na terenie ich firmy, a kierowca, który był wyraźnie pijany uciekł na teren pobliskiego osiedla. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd oraz wezwali posiłki niezbędne do poszukiwania i zatrzymania przestępcy.

W obławie na nożownika brali udział policjanci z Rumi oraz patrole z Gdyni, na miejsce przybył też przewodnik z psem tropiącym. Podejrzany został zatrzymany, policjanci znaleźli przy nim między innymi nóż, którym posłużył się do dokonania rozboju. 30 – latek trafił do policyjnego aresztu. W jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu.

Śledczy z gdyńskiej komendy przesłuchali zatrzymanego i przedstawili mu zarzuty dotyczące rozboju, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym, nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie bez wymaganych uprawnień. 30 – latek został tymczasowo aresztowany przez gdyński sąd. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *