Z nożem w ręku wtargnął do obcego mieszkania

Policja areszt_Fot_KWP

POMORZE ZACH. Na osiedlu domków jednorodzinnych w jednej z miejscowości w gminie Chojnice 37-letni mężczyzna wszedł do domu przez niezabezpieczone okno do mieszkania starszego małżeństwa. W trakcie całego zajścia był bardzo agresywny ubliżał kobiecie, groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast podjęli działania i w krótkim czasie zatrzymali agresora. Za naruszenie miru, groźby karalne oraz zniszczenie dokumentu grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny 14:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie od zapłakanej i przestraszonej kobiety. Z informacji wynikało, że syn z którym od kilku lat starsze małżeństwo ma problemy pod ich nieobecność wszedł do domu przez niezabezpieczone okno. Po ich powrocie zaczął się awanturować był bardzo agresywny wobec matki, groził jej pozbawieniem życia trzymając nóż w ręku. Kobieta z obawy o własne życie wybiegła z domu i schowała się w pobliskim lesie.

Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol. Na miejscu okazało się, że 37-latek uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci zaczęli penetrować teren za agresywnym mężczyzną. Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna powrócił, a policjanci zatrzymali go i doprowadzili do komendy. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny, miał prawie promil alkoholu w organizmie.

W trakcie rozprawy, podczas której sąd decydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego mężczyzna próbował uciec z sali sądowej. Został obezwładniony przez policjantów. Sąd wobec tego mężczyzny zastosował dwumiesięczny areszt Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do dwóch lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *