Rumuni okradli dom, wpadli na komendzie – po wypadku samochodowym

STAROGARD GDAŃSKI - UKRADLI PIENIĄDZE I WPADLI W CZASIE KOLIZJI1

KOCIEWIE/STAROGARD GD. W Kaliskach zatrzymano 2 obywateli Rumunii, których auto uczestniczyło w kolizji drogowej. Jak się okazało, wcześniej okradli dom jednego z mieszkańców powiatu starogardzkiego. Zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego na posterunku, gdy ten przyszedł złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kaliskach przedstawili zarzuty 2 obywatelom Rumunii, którzy okradli dom mieszkańca powiatu starogardzkiego.

Jak ustalili pracujący nad tą sprawą śledczy, w czasie gdy jeden ze sprawców zagadywał na podwórku pokrzywdzonego, drugi zabrał z mieszkania gotówkę w kwocie ponad 5 tys. zł. Wśród skradzionych banknotów były między innymi korony szwedzkie oraz euro.
Gdy mieszkaniec powiatu starogardzkiego zorientował się, że został okradziony przyszedł na posterunek w celu złożenia zawiadomienia. Tam, jako sprawców przestępstwa rozpoznał przebywających na policji dwóch obywateli Rumuni, z którymi funkcjonariusze wykonywali czynności służbowe w związku z kolizją drogową, do jakiej doszło na jednej z pobliskich ulic.

Policjanci przeszukali samochód, który brał udział w kolizji i odnaleźli część skradzionej gotówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1200 zł i 340 koron szwedzkich. W pojeździe znajdowała się również kartka z pisemną prośbą o pomoc, którą w czasie kradzieży posługiwał się jeden ze sprawców.

Zatrzymani 21 i 29- latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. (KPP Starogard Gd.)

STAROGARD GDAŃSKI - UKRADLI PIENIĄDZE I WPADLI W CZASIE KOLIZJI2

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *