Okradali śpiących na plaży turystów

morze plaza

SOPOT. Policjanci z Sopotu  zatrzymali i postawili zarzuty kradzieży dwóm mężczyznom, którzy okradali śpiących na plaży turystów. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwłaszcza podczas sezonu letniego otrzymują zgłoszenia o kradzieżach do których doszło na plaży. Charakterystyczne dla tych przestępstw są okoliczności, w których do nich dochodzi. Z ustaleń policjantów wynika, że do zgłoszonych 21 sierpnia tego roku przez trzech turystów kradzieży doszło w momencie kiedy spali na plaży, a ich rzeczy osobiste pozostawione były bez nadzoru.

Bezwzględnie wykorzystali to złodzieje, którzy ukradli pokrzywdzonym między innymi telefon komórkowy oraz portfele, w których oprócz dokumentów i rzeczy osobistych znajdowały się karty płatnicze, które złodzieje wykorzystali dokonując transakcji zbliżeniowych na kwotę kilkuset złotych w sklepach na terenie miasta.

Policjanci, którzy pracowali nad tymi sprawami, na podstawie własnych ustaleń oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, szybko ustalili, że sprawcami tych kradzieży jest najprawdopodobniej 22-letni mieszkaniec Sopotu oraz 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który dwa miesiące temu z Płocka przyjechał do Sopotu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty 22- latek usłyszał je w minioną środę natomiast 31-latek wczoraj popołudniu. Obaj zatrzymani w przeszłości byli karani za kradzieże. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed nami słoneczny i ciepły weekend dlatego policjanci przypominają, o tym aby podczas spędzania wolnego czasu na plaży, w lokalach rozrywkowych nie pozostawiać swoich rzeczy bez stałego nadzoru. Pamiętajmy, że naszą nieuwagę mogą wykorzystać złodzieje. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *