Zabójstwo – w zaroślach znaleziono zwłoki mężczyzny

WEJHEROWO - 19 I 20-LATEK ODPOWIEDZĄ ZA ZABÓJSTWO  2.j-pg

GDAŃSK/WEJHEROWO. W krótkim czasie policjanci z Wejherowa wyjaśnili okoliczności śmierci 57-letniego wejherowianina. Mundurowi ustalili, że doszło do zabójstwa mężczyzny w nocy 5 lipca br. Sprawcą tego przestępstwa okazali się 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z wejherowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu zwłok 7 lipca br. Natychmiast na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze prewencji. Jak się okazało, w zaroślach znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce zostali skierowani śledczy oraz technik kryminalistyki. Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Na miejscu zdarzenia obecny był także biegły lekarz medycyny sądowej. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Policjanci podczas pracy nad sprawą ustalili, że doszło do zabójstwa tego mężczyzny, co też potwierdziła przeprowadzona sekcja zwłok. Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że podejrzanymi o to zabójstwo są dwaj mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i doprowadzeni do policyjnej celi. 19 i 20-€“latek

zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty w wejherowskiej prokuraturze. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Obaj sprawcy w piątek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *