Niemiec podpalał samochody. Straty na ponad 340 tys. zł

pol jurata podpalacz aut

KASZUBY. 5 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi podejrzanemu o podpalenie 4 aut. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Juraty. 19-letni obywatel Niemiec trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt podejrzanego.

Policjanci z Juraty od kilku dni pracowali nad wyjaśnieniem sprawy podpaleń samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie tego miasta. Sprawca niszczył cztery samochody. Poszkodowani wstępnie wycenili straty na ponad 340 tys. zł.

Mundurowi zaraz po zgłoszeniu zabezpieczyli ślady przestępstwa, poszukiwali świadków i przeglądali okoliczny monitoring. Zajmując się tą sprawą funkcjonariusze zdobyli informacje dotyczące prawdopodobnego sprawcy tych przestępstw. Mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Okazało się, że to 19-letni obywatel Niemiec, który przyjechał do rodziny nad morze.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu. Funkcjonariusze przewieźli go do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie podejrzanemu zarzutów podpalenia samochodów. Policjanci prowadzący sprawę wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, możliwe są także dotkliwe konsekwencje finansowe. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *