Kolędnicy z szopką kradli rowery

KOCIEWIE/STAROGARD GD. 17-letni mieszkaniec Starogardu Gd. z trzema nieletnimi kolędował z szopką i ukradł stojące na klatce schodowej rowery.

Na początku bieżącego tygodnia starogardzcy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o kradzieży rowerów. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Jak ustalili śledczy, sprawcy zabrali 3 stojące na tej samej klatce schodowej jednoślady. Ich wartość oszacowana została na kwotę blisko 4 tys. zł. Pojazdy nie były zabezpieczone przed kradzieżą. Zajmujący się tą sprawą kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz ustalili wstępne okoliczności kradzieży. Mundurowi zajęli się również zbieraniem informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawców tego czynu. Funkcjonariusze ustalili, że w dniu kradzieży budynek, z którego zginęły rowery odwiedzany był przez 4 kolędujących z szopką mężczyzn. Przeprowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania jednego ze sprawców. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Starogardu Gd. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Policjanci ustalili także personalia pozostałych 3 nieletnich kolędników. Mundurowi odzyskali również skradzione rowery, które ukryte były na terenie ogrodów działkowych. Wróciły one już do swoich właścicieli.

Teraz 17-latek odpowie za popełnione przestępstwo, a o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci apelują o czujność i rozwagę oraz odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia. Zawsze zwracajmy uwagę na osoby obce, które przebywają w pobliżu naszych domów i mieszkań. Warto również zainteresować się, w jakim celu i kogo wpuszczamy na klatkę schodową. O swoich podejrzeniach zawsze powinniśmy informować policję. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *