Koncert MISTERIUM w 1050. Rocznicę Chrztu Polski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncert Misterium w Gdańsku

GDAŃSK. W Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędzie się uroczysty koncert z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Polski Chór Kameralny wykona prapremierowo utwór Krzesimira Dębskiego – Misterium, skomponowanego specjalnie na tę szczególną okazję.

  • Koncert MISTERIUM w 1050. Rocznicę Chrztu Polski
  • Piątek, 18 listopada 2016, godz. 19:30
  • Gdańsk, Bazylika Mariacka

18 listopada br. odbędzie się koncert odwołujący się do historycznych początków państwa polskiego. Jest to jedyne tego typu wydarzenie muzyczne na terenie Pomorza oraz Trójmiasta. Elementy muzyki wczesnochrześcijańskiej przetrwały do dziś i stanowią inspirację dla twórców współczesnych. Ten wpływ i przenikanie tradycji wczesnochrześcijańskiej Krzesimir Dębski postarał się zawrzeć w utworze skomponowanym specjalnie na tę okazję. Usłyszymy Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. Wystąpią także instrumentaliści:  Krzysztof Ścierański, Bogusław Grabowski, Michał Górczyński, Norik Minasyan, Barbara Merdinger.

Tegoroczne obchody jednego z najważniejszych faktów w państwowości polskiej mają charakter kościelno-państwowy. Patronat objął Prezydent Andrzej Duda.

Koncert dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966 Promesa 2016. Mecenasem wydarzenia jest Grupa Energa SA.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *