Napadli na mężczyznę idącego chodnikiem

pol tczew pobicie na chodniku

KOCIEWIE/TCZEW. Zatrzymano 39 i 42-latka, którzy napadli na mężczyznę idącego chodnikiem. Pobili go i zażądali pieniędzy. Kradzież nie powiodła się, gdyż pokrzywdzony uciekł sprawcom.

W dniu 2 lutego br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w dniu zgłoszenia przed godz. 15 na ulicy Jagiełły. Jak ustalili funkcjonariusze, do 64-latka idącego chodnikiem podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy pobili go i zażądali od niego pieniędzy. Pokrzywdzony zdołał uciec sprawcom dlatego nic mu nie ukradli.

Zajmujący się ta sprawa kryminalni ustalili, kto stoi za tym przestępstwem i wzeszłym tygodniu zatrzymali 39 i 42-latka. Mieszkańcy Tczewa trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów policjanci z dochodzeniówki przedstawili zatrzymanym zarzuty usiłowania rozboju. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na miesiąc.

Za popełnione przestępstwo 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, zaś 42-latek odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *