Wywiad rzeka z mamą Jasia polarnika – Ulą Melą

Gdansk_spotkanie_Mela kadr

GDAŃSK. W środę, 17 lutego, o godz. 18:00 w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka odbędzie się spotkanie z Urszulą Melą, mamą Jasia – najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów. Okazją do spotkania jest premiera książki-wywiadu „Bóg dał mi kopa w górę”, w której bohaterka zdradza, jak radziła sobie z przeciwnościami losu i nie dała się im pokonać.

Historia Jasia Meli, niepełnosprawnego zdobywcy dwóch biegunów, poruszyła całą Polskę. „Bóg dał mi kopa w górę” (wyd. Znak) to wywiad rzeka z mamą polarnika – Ulą Melą. Silna kobieta opowiada w nim o przejściach, które sprawiły, że nie boi się już o to, co nadejdzie kolejnego dnia. Spotkanie z bohaterką książki odbędzie się 17 lutego w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

Ula Mela nie rozczulała się nad sobą po wypadku syna. Jan stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem, gdy podczas deszczu wszedł do niezabezpieczonej stacji transformatorowej. Po trzech miesiącach dramatycznego leczenia podjęto decyzję o amputacji kończyn. Po serii tragicznych wydarzeń mama niepełnosprawnego chłopca musiała odbudować wszystko od nowa. Dziś jest twardą kobietą z charakterem, nie boi się mocnych słów. To optymistka, która nie wierzy w łatwe rady i „pozytywne myślenie”.

Bohaterka „Bóg dał mi kopa w górę” szczerze opowiada o tym, co spotkało jej rodzinę. O śmierci młodszego syna, który utopił się w wieku 7 lat, problemach w małżeństwie i odkrytej po latach wierze. O trudach bycia matką, ryzyku, które warto podjąć i o momentach przełomowych, dzięki którym nauczyła się walczyć do końca. O tym jak radzić sobie z przeciwnościami losu opowie także na spotkaniu.

  • 17 lutego, godz. 18:00
  • Empik Galeria Bałtycka
  • Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

Gdansk_spotkanie_Mela

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *