Podróby kosmetyków w bagażniku. Namierzone audi z mocnym zapachem

POWIŚLE. Blisko tysiąc sztuk perfum i wód toaletowych różnych znanych marek przechwycili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Kosmetyki przewoził w swoim aucie 24-letni mieszkaniec miasta. Zgodnie z ustawą o prawie własności za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (15 lutego 2015 r.) ok. godz. 11.30 na ulicy Aleja Rodła policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę samochodu marki audi. Z ustaleń funkcjonariuszy wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wynikało, że w pojeździe mogą znajdować się kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku samochodu osobowego kartony w których znajdowało się 970 sztuk perfum różnych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy prawo własności przemysłowej za to przestępstwo grozi kara grzywny , ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *