Morderstwo Agaty – zdjęcia z monitoringu, poszukiwani świadkowie

GDAŃSK. Morderca 17-letniej Agaty z Wejherowa, który zadał jej śmiertelny cios nożem w serce nadal jest na wolności. Trwa intensywne śledztwo. Policja prowadzi działania operacyjne, przeglądane są monitoringi miejsce w Gdańsku i Sopocie, gdzie prawdopodobnie przebywała dziewczyna w sobotę, przed tragiczną śmiercią.
Poszukiwani są  świadkowie, osoby, które widziały dziewczynę lub mają wiedzę mogącą naprowadzić śledczych na ślady, okoliczności zbrodni.
Ciało 17-letniej Agaty – uczenicy średniej szkoły mundurowej w Gdyni, mieszkającej w  Wejherowie znaleziono w sobotę w Gdańsku-Brzeźnie. Policja publikuje kolejne zdjęcia dziewczyny – z monitoringu SKM i jednego ze sklepów w Sopocie.
Na zdjęciu Agata prowadzi swój żółty rower, który przywiozła skm z Wejherowa, a potem jeździła nim po Sopocie i Gdańsku. Zdjęcie z soboty, 10.24 na peronie skm w Kamiennym Potoku – kilka godzin przed śmiercią (z sekcji zwłok wynika, że zmarła w późnych godzinach wieczornych, nocnych z 21 na 22 lutego).
agata monitoring_2.jpeg
Kamery zarejestrowały Agatę także w Sopocie – po godz. 10 w sklepie przy Alei Niepodległości.
Na razie z ustaleń śledczych wynika, że była ostatni raz widziana w sobotę o godz. 17:21 przy hipermarkecie Real na Przymorzu (ul. Kołobrzeska) a więc dość blisko pasa nadmorskiego i niedaleko od Brzeźna, gdzie znaleziono jej matrwe ciało.
agata_zamordowana
Osoby, które rozpoznają nastolatkę, widziały ją lub wiedzą coś na temat okoliczności jej śmierci proszone są o kontakt z dyżurnym:
  • Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku  – tel. 58 32 16 222,
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku– tel. 58 32 15 333 
  • albo z najbliższą jednostką policji – tel. 997.

W sobotę w Wejherowie odbyła się msza święta orazz ceremonia pogrzebowa. Agata Graczyk został pochowana na cmentarzu wejherowskim. Żegnały ją tłumy mieszkańców, znajomych, koleżanki i koledzy z LO w Gdyni.

agata_pogrzeb_wejherowo

Fot. J_Stankiewicz_radiogdansk.pl

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *