Polska Razem – władze regionalne na Pomorzu: Szramowski, Walentynowicz…

SONY DSC

Wojciech Szramowski – młody przedsiębiorca z Pomorza, lider POLSKA RAZEM na Pomorzu z Jarosława Gowina. Fot. Agencja CZAS

POMORZE. Od Nowego Roku 2015 Polska Razem na Pomorzu ma władze regionalne. Powołany został zarząd regionu pomorskiego – na czele z prezesem Wojciechem Szramowskim. We władzach jest także wnuk Anny Walentynowicz – Piotr, radny Polski Razem w Radzie Miasta w Gdańsku.

Zarząd na czele z prezesem Wojciechem Szramowskim (dotychczasowym pełnomocnikiem Polski Razem na Pomorzu) będzie funkcjonować do wyborów w regionie – w I półroczu 2015 r.

Polska Razem w wyborach samorządowych wystartowała w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością oraz Polską Solidarną. W Gdańsku mandat radnego Rady Miasta w Gdańsku zdobył  Piotr Walentynowicz (wnuk Anny Walentynowicz) z Polski Razem. On także jest w Zarządzie Regionalnym Partii Polska Razem.

Tymczasowe władze na Pomorzu

Prezes Zarządu Regionalnego – Wojciech Szramowski (w.szramowski@polskarazem.pl)

Wojciech Szramowski jest menedżerem, wydawcą i redaktorem portalu 4bizne.eu. Był przez wiele lat menedżerem w wydawnictwie prasowym Polskapresse (w Gdańsku i Wrocławiu), był wydawcą prasy lokalnej na Pomorzu, był prezesem Wydawnictwa Pomorskiego spółka z o.o. – lidera prasy lokalnej na Pomorzu.

Wojciech Szramowski

WOJCIECH SZRAMOWSKI POLSKA RAZEM

WOJCIECH SZRAMOWSKI POLSKA RAZEM

– absolwent studiów podyplomowych MBA, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Od 20 lat związany z branżą wydawniczą. Przez wiele lat szef sprzedaży Grupy Prasowej Polskapresse – wydawcy dzienników regionalnych w Polsce.
Kolejne lata spędzone na stanowisku prezesa zarządu Spółki Wydawnictwo Pomorskie – lokalnego lidera prasy lokalnej na Pomorzu.
W latach 2010-2011 współwłaściciel magazynu The Migrant at Home, wydawanego w Wielkiej Brytanii dla polskich emigrantów zarobkowych.
Od 2011 r. właściciel serwisu internetowego www.4biznes.eu dedykowanego małym przedsiębiorcom.
Prywatnie mąż Teresy i ojciec trójki dzieci: Marty, Piotra i Ani.

Członkowie Zarządu:

 • Krzysztof Michnal
 • Piotr Walentynowicz
 • Lucjan Nowakowski
 • Piotr Zwara
 • Wojciech Kotas
 • Jan Kozłowski

Wojciech Szramowski

 • Obecnie jest nas 227.733, które zagłosowały na KW Polska Razem.
 • Gdybyśmy mieli sobie tą liczbę wyobrazić to liczba mieszkańców kliku dużych miast na Pomorzu. To niemało, ale…
 • przed nami kolejne wybory. Już jesienią walka w wyborach samorządowych. Najważniejszy będzie jednak rok 2015 – od wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych zależeć będzie, czy prawica jest zdolna do zwycięstwa.
 • Przed nami czas trudnych decyzji i … jeszcze cięższej pracy. Jesteśmy jak śnieżna kula, która nabiera rozpędu. Nie możemy pozwolić, by ktoś ją zatrzymał!
 • Chciałbym Was zapytać przy pomocy formularza (dostępny obok), czy jesteś przekonany/a, że powinienem uczestniczyć w kolejnych wyborach jako reprezentant Twojego głosu, a Ty sam przekonasz jeszcze większą liczbę osób do głosowania. Czekam na Twój głos, aby móc podjąć decyzję o udziale w tym projekcie.
 • Żeby w 2015 roku samodzielnie wprowadzić reprezentację zdroworozsądkowej prawicy do polskiego Sejmu musimy przekonać kolejne tysiące osób. Mamy rok, by każdy z naszych wyborców przekonał trzy osoby, że czas uwierzyć w Polskę. Byśmy byli pewni sukcesu za rok musi być nas milion. Pół roku temu mało kto wierzył, że będzie nas ćwierć miliona.
 • www.wszramowski.pl

Piotr Zwara

Lat 40, ur. w Gdańsku. Ukończył ochronę środowiska na Wydziale Chemii oraz prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Związany z samorządem województwa pomorskiego od 2000 r. Prowadził wiele projektów współfinansowanych z funduszy UE. 2004-06 wiceprezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Od 2007 r. w Energa-Operator, m.in. prowadził projekty infrastrukturalne realizowane w ramach RPO. Radny województwa z okręgu kaszubsko-kociewskiego kadencji 2006-2010 i ponownie od 2010, 2010-12 wiceprzewodniczący sejmiku.

Wojciech Kotas

kotas wojciech

Wojciech Kotas

Lat 50, urodzony w Toruniu, zamieszkały w Trójmieście.
W szczęśliwym związku od 27 lat z żoną Anną, czwórka dzieci w wieku 26-11 lat, jeden wnuk.
Z wykształcenia mgr inżynier elektronik, z zawodu menedżer i współwłaściciel w firmie informatycznej. Dyplom MBA – Master of Business and Administration.
Zaangażowany w działalność społeczną, w tym wspólnotę katolicką „Czas dla Rodzin” z Gdańska – Matemblewo.
zaprasza na swoje konto Facebook: Facebook Wojciecha Kotasa
Uważam, że najważniejsze dla naszego kraju jest ograniczenie negatywnych wpływów płynących z Zachodu (konsumpcjonizm, genderyzm, niszczenie rodziny), a w obszarze ekonomicznym zbytnia rola państwa i biurokracji, prowadzące do patologii i marnotrawstwa, oraz do ubezwłasnowolnienia obywateli. W zamian proponuję oparcie się na odpowiedzialności obywateli i umożliwieniu im decydowania o samych sobie. Państwo powinno ograniczyć swoją rolę do niezbędnych obszarów takich jak: zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, poszanowanie prawa, oszczędności w wydatkach (równowaga budżetowa, unikanie zadłużenia zarówno publicznego jak prywatnego), zapewnienie ładu społecznego opartego na chrześcijańskich wartościach, oraz minimalnych świadczeń socjalnych wobec obywateli. W efekcie doprowadzi to do rozwoju społecznego i wzrostu gospodarczego, co poskutkuje większą zamożnością i dobrostanem całego społeczeństwa.

Jan Kozłowski

Urodzony 24.06.1954 r w Słupsku, żonaty, dwoje dzieci. Magister chemii, absolwent UMK – Toruń 1980 r. Prawie całe życie zawodowe “na swoim” – small (mikro) przedsiębiorca. Przekonania: liberalny konserwatysta.
Działalność publiczna: Prezes Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług w Słupsku, Prezes Stowarzyszenia “Bezpieczniej na Drogach”.

Zobacz: Bielan: Wygrać wybory

Z programu Polski Razem

Będziemy konsekwentnie działać na rzecz rozwoju gospodarczego Polski i wolnej konkurencji.

Sprzeciwiamy się dalszej dyskryminacji polskich przedsiębiorców. Stworzymy warunki do budowy silnego, polskiego kapitału. Zlikwidujemy złe prawo, które utrudnia przedsiębiorcom tworzenie miejsc pracy, a pracownikom uniemożliwia bogacenie się i godne życie.

Podstawową komórką życia społecznego i gospodarczego jest rodzina.

Zagwarantowanie praw, wolności i warunków rozwoju polskim rodzinom jest naszym najważniejszym zadaniem. Dobrobyt i szczęście rodzin jest gwarancją dobra Polski.

Jesteśmy częścią dumnego Narodu, który nie wstydzi się swojej tradycji i wiary.

Dlatego będziemy prowadzić politykę zagraniczną na miarę ambicji ciężko pracujących na swoje utrzymanie Polaków oraz stać na straży cywilizacji europejskiej, której fundamentem jest Dekalog.

Politykę i rządzenie państwem traktujemy jako służbę, a nie przywilej.

Domagamy się zwiększenia wpływu obywateli na życie publiczne. Będziemy konsekwentnie działać na rzecz wzmocnienia mechanizmów demokratycznych. Zagwarantujemy jawność i przejrzystość życia publicznego.

Opowiadamy się za państwem, które zdecydowanie działa na rzecz bezpieczeństwa i sprawiedliwości, wspiera rodzinę, ale w pozostałych dziedzinach ogranicza swoją obecność do minimum, pozostawiając jak najszerszą przestrzeń do swobodnej aktywności wolnych obywateli.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *