Nowi zastępcy Adamowicza – wreszcie bez Lisickiego!

GDAŃSK. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po wyborach wymienia swoich zastępców. Odchodzi Maciej Lisicki – szczególnie przedsiębiorcy i handlowcy przyjmują ten długo oczekiwany fakt z wielką ulgą: „Nareszcie!”. Z posadą żegna się także Ewa Kamińska. Ich fotele zajmują Piotr Grzelak (asystent Adamowicza, radny PO, syn Grzegorza Grzelaka – radnego sejmiku) oraz Piotr Kowalczuk – dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku.

Posady zachowują dotychczasowi zastępcy Wisław Bielawski i Andrzej Bojanowski.

Piotr Grzelak ma 32 lata, z wykształcenia socjolog, był asystentem prezydenta Adamowicza. Syn samorządowca – Grzegorza Grzelaka (radnego sejmiku z listy PO). Piotr Grzelak pracował w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Był radnym z listy PO w poprzedniej kadencji i zdobył mandat radnego w ostatnich wyborach samorządowych. Mandat radnego przejmie Teresa Wasilewska (PO). Grzelak będzie zastępcą ds. polityki komunalnej (po Lisickim).

Piotr Kowalczuk ma 38 lat, nauczyciel z wykształcenia, był przez wiele lat urzędnikiem podległym Adamowiczowi. Był dyrektorem Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku. Zastąpi Ewę Kamińską.

* * *

Grzelak o sobie

piotr-grzelak

Piotr Grzelak z rodziną. Fot. piotrgrzelak

Urodziłem się w 1982 r. Moi rodzice poznali się dzięki działalności w opozycji demokratycznej. Dorastałem w domu, w którym aktywność społeczna i polityczna była elementem codziennego życia.

Moją żonę Emilię poznałem w kole naukowym podczas studiów. Mamy dwóch synów – sześcioletniego Franka i dwuletniego Bronka.

Ukończyłem Socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie przygotowuję się do obrony na Wydziale Ekonomicznym. W swojej pracy magisterskiej podejmuję problematykę modelu procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.

Zawodowo zajmuję się przygotowaniem i obsługą projektów inwestycyjnych, w tym sporządzaniem studiów wykonalności i możliwości. (źródło: piotrgrzelak)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *