Krwawa kłótnia

pol lebork nozem

KASZUBY. Dwa lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi 26-latkowi zatrzymanemu w ubiegły piątek przez lęborskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o ranienie nożem dwóch mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska. 26-latek został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał wczoraj zarzuty naruszenia czynności narządu ciała, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W piątek po godzinie 20:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze, do jakiej doszło w pobliżu przystanku autobusowego na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, podczas której ranni zostali dwaj mieszkańcy tej gminy. Skierowani niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci z lęborskiej patrolówki potwierdzili treść zgłoszenia i widząc dwóch krwawiących mężczyzn natychmiast przystąpili do udzielania im pomocy. Poszkodowani 23 i 24-latkowie przetransportowani zostali do szpitala, który opuścili jeszcze tego samego dnia po opatrzeniu ran.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w okolicach przystanku autobusowego spotkało się kilku mężczyzn, pomiędzy którymi doszło do kłótni. W trakcie szarpaniny jeden z nich skaleczył nożem dwie osoby, powodując u nich rany cięte palca i okolicy nadgarstka. Mundurowi ustalili jego rysopis i zatrzymali go jeszcze tego samego wieczora w pobliżu miejsca zdarzenia. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska.

Policjanci czując od niego alkohol poddali go badaniu alkotestem. Wynik badania wykazał, że 26-latek miał w organizmie około pół promila alkoholu. Śledczy sporządzili oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna prawdopodobnie zadawał ciosy.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządu ciała. Grozi mu za to kara 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *