Łomem po znicze – w potrzasku przy cmentarzu

POMORZE ZACH. W Słupsku na widok radiowozu policjantów trzej rabusie z cmentarnym łupem przyspieszyli zmieniając kierunek marszobiegu.

Jak się okazało, włamali się do kiosków ze zniczami. Wybili drzwi oraz ścianę jednego z punktów handlowych, aby z wnętrza ukraść kilkadziesiąt zniczy, lampek nagrobkowych i pieniądze.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu włamania do kiosków ze zniczami w pobliżu starego cmentarza przy ulicy Hołdu Pruskiego. Natychmiast w tamto miejsce udały się patrole mundurowych. Funkcjonariusze zauważyli, że trzy kioski noszą ślady włamania, drzwi są otwarte, a w jednym z nich jest wybita ściana. Wewnątrz był bałagan, na ziemi i półkach znajdowały się porozrzucane znicze i inne drobne przedmioty. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców.

Dyżurny polecił sprawdzić pobliski teren, przydzielając patrolom sektory. Po kilku minutach od tych dyspozycji, jedna z załóg będąc w pobliżu cmentarza zgłosiła, iż podejmuje interwencję wobec trzech oddalających się osób, które na widok radiowozu przyspieszyły zmieniając kierunek marszu.

Po chwili okazało się, że to mieszkańcy gminy Słupsk w wieku od 23, 27 i 31 lat. Mężczyźni mieli przy sobie torby turystyczne, wewnątrz których znajdowały się znicze, lampiony oraz pieniądze pochodzące z włamania do kiosków. Przy jednym z mężczyzn zabezpieczono duży łom służący do wyłamywania drzwi i ścian.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty włamania, za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *