Duda o Wałęsie: Ocenę jego działalności pozostawiamy historykom

GDAŃSK. Czas żeby i sam zainteresowany wreszcie stanął w prawdzie, co powinien już zrobić wiele lat temu – czytamy w  Oświadczeniu Piotra Dudy, szefa „Solidarności” dotyczącym Lecha Wałęsy (po konferencji IPN, gdzie poinformowano o tożsamości agenta „Bolka”).

Szef IPN podczas konferencji prasowej przedstawił ocenę ekspertów o teczce „Bolka” (z archiwum Kiszczaka). Z opinii biegłych wynika, że  „odręczne zobowiązania o podjęciu współpracy z SB z 21 grudnia 1970 roku zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę”.

Oświadczenie Piotra Dudy:

Z przykrością musimy przyjąć do wiadomości, że nasz pierwszy przewodniczący był tajnym współpracownikiem służb bezpieczeństwa PRL.

Bardzo dobrze się stało, że w sposób jednoznaczny zostało to rozstrzygnięte, bo tylko prawda – bez względu na to jak trudna – jest wartością nadrzędną.

Czas żeby i sam zainteresowany wreszcie stanął w prawdzie, co powinien już zrobić wiele lat temu. Dzisiaj nie budziłoby to tak dużych emocji.

Ocenę jego działalności pozostawiamy historykom, a wybaczenie i rozliczenie pozostawiamy tym, którym jego działalność wyrządziła szkodę.

Nie zmienia to jednak faktu, że Lech Wałęsa ma swoje miejsce w historii i był pierwszym przewodniczącym Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Piotr Duda

Przewodniczący KK NSZZ “Solidarność”

Zobacz: Wiec poparcia „Polska murem za Wałęsą”

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *