Komiks o Memlingu przy „Sądzie Ostatecznym”

GDAŃSK. Na 48 stronach komiksu autor przedstawił nie tylko burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” ale także drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu.

Niecodzienne spotkanie odbędzie się 25 lipca (wtorek) o godz. 18  w Sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszego wydawnictwa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu”. W ramach spotkania będzie można bezpłatnie zobaczyć „Sąd Ostateczny” Memlinga.

Komiks „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu.

Scenariusz, pomimo tego, że informuje o wielu faktach z epoki oraz życia Hansa Memlinga, napisany jest dowcipnie i lekkim piórem. Na 48 stronach komiksu poznamy nie tylko burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu. Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli.

Łukasz Pawlak (ur. 1982) – Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ostatnim czasie pisze i rysuje komiks internetowy „Zupa żółwia” i „Opowieści z byłego radomskiego”. Komiks o Hansie Memlingu jest jego papierowym debiutem.

Promocja komiksu o Memlingu tuż przy „Sądzie Ostatecznym” w Muzeum Narodowym

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! W spotkaniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób. Zapisy pod adresem email: promocja@wbpg.org.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/109834412997926/

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *