Alarmowy sms dla głuchoniemych: 511-499-555

pol alarmowy SMS stg.pg

POMORZE. Specjalny numer telefonu 511-499-555 dla osób głuchoniemych w razie pilnej potrzeby pomocy lub w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. uruchomiony został specjalny numer telefonu, za pośrednictwem którego osoby mające problem z komunikacją werbalną w razie pilnej potrzeby pomocy lub w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia mogą wezwać interwencję policji.

Od 29 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. działa bramka sms, za pośrednictwem której policjanci mogą przyjmować zgłoszenia od osób mających problemy z komunikacją werbalną.

Została ona stworzona przede wszystkim z myślą o osobach głuchoniemych, które w razie konieczności będą mogły zaalarmować policjantów o sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu oraz podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

Numer 511-499-555 jest już aktywny i znajduje się w dyspozycji oficera dyżurnego starogardzkiej komendy.

Należy pamiętać o tym, ze przesłana na policję wiadomość musi zawierać imię, nazwisko oraz adres osoby zgłaszającej, krótki opis zagrożenia, a także adres interwencji. W miarę możliwości osoba wysyłająca sms-a powinna oczekiwać na przyjazd patrolu i podejść do funkcjonariuszy realizujących zgłoszenie. Opłata za sms jest zgodna z cennikiem operatora osoby wysyłającej wiadomość.

Policjanci podkreślają, że za złośliwe, żartobliwe lub bezpodstawne wezwanie interwencji grozi kara aresztu, pozbawienia wolności lub grzywny do 1500 zł. Dodatkowo, jeżeli fałszywe zgłoszenie spowodowało wykonanie niepotrzebnej czynności sąd może orzec również nawiązkę w wysokości 1000 zł.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *