Pożyczki pozabankowe w Szczecinie – gdzie najkorzystniej?

Young business woman standing in office with folder

Pożyczki pozabankowe stają się coraz bardziej popularne. Chętnie korzystają z nich w szczególności młodzi ludzie, którzy nie mają za sobą jeszcze żadnej historii kredytowej lub są zatrudnieni na umowy cywilnoprawne (umowy o dzieło, umowy zlecenie) i nie mogą wziąć pożyczki czy kredytu w tradycyjnym banku.

W dużych miastach, takich jak Szczecin, bez problemu można znaleźć wiele miejsc, w których udzielane są pożyczki pozabankowe. Jednak przed podjęciem decyzji, gdzie zaciągniemy takie zobowiązanie, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy udzielającej nam pożyczki.

Stacjonarne pożyczki pozabankowe w Szczecinie – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Kiedy pieniądze są bardzo szybko potrzebne, rzadko zwracamy uwagę na to, gdzie będziemy je pożyczać. A to duży błąd. Szczególnie, że często słyszy się o dużych oszustwach finansowych. Dlatego, jeżeli szukamy firmy udzielającej pożyczki pozabankowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wiarygodność. Lepiej unikać takich firm, które pojawiają się z dnia na dzień i nikt nic o nich nie wie. Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zestawień popularnych firm działających na terenie Szczecina, które można znaleźć na stronie https://centrumpozyczek24h.pl/pozyczki-szczecin. W zestawieniu tym umieszczone są firmy działające na rynku już od dłuższego czasu, które są znane wśród klientów. Daje to szanse uczciwych warunków udzielenia pożyczki i dobrej obsługi w biurze. Warto jednak pamiętać o tym, aby zaciągając pożyczkę, nawet w najlepszej firmie o nieposzlakowanej opinii, zawsze przeczytać treść umowy i regulaminu mówiącego o zasadach udzielania pożyczki i sposobu jej spłaty. Firmy oferujące pożyczki pozabankowe w Szczecinie zyskują coraz większą popularność również z uwagi na to, że niektóre z nich oprócz popularnych chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych, oferują swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczek ratalnych. Dla osób pracujących na umowy o dzieło czy żyjących wyłącznie na rencie jest to często jedyna możliwość zaciągnięcia takiego rodzaju zobowiązania finansowego.

Szybkie pożyczki nie tylko stacjonarnie

Jak to zostało wspomniane, w Szczecinie działa wiele firm, w których można bez problemów dostać pożyczkę pozabankową, okazując jedynie dowód czy inny dokument potwierdzający naszą tożsamość. Warto mieć na względzie również to, że wiele firm działających przez internet oferuje ciekawe warunki udzielania pożyczek. Ogromną popularnością cieszy się promocja przygotowywana dla nowych klientów takich pożyczkodawców. Większość z nich oferuje zerowy lub bardzo niski (np. 10 zł) koszt obsługi pożyczki i brak oprocentowania w przypadku zaciągania pierwszego zobowiązania. Dlatego przykładowo pożyczając 1000 zł, oddaje się kwotę powiększoną jedynie o minimalną kwotę kosztów obsługi. Nieco inaczej wygląda później sprawa kolejnych pożyczek – są one oprocentowane wyżej niż te w tradycyjnych bankach i mamy mniej czasu na ich spłacenie. Jest to związane z polityką firm, a także zwiększonym ryzykiem, jakie ponoszą, udzielając pożyczek bez zaświadczeń czy sprawdzania klienta w BIK bądź ERIF. W związku z tym, jeśli chcemy związać się z jedną firmą na dłużej, warto sprawdzić, jakie dokładnie warunki oferuje ona swoim stałym klientom. Aby zatrzymać dotychczasowych pożyczkobiorców, niektóre firmy oferują ciekawe programy lojalnościowe, w ramach których można np. obniżyć koszty udzielanych pożyczek lub ich oprocentowanie.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *