Jest energia – są sukcesy i nagrody

odznaczenie_pracownikow_energa_operator

Odznaczeni pracownicy Energa Operator. Fot. mat. pras. Grupa Energa

POMORZE. Energa doceniła pracowników dystrybucji. Firma dba nie tylko o wysoką jakość usług dla klientów, lecz docenia także swoich pracowników. To oni bowiem przyczyniają się do sukcesów rynkowych firmy. 24 listopada br. siedemdziesięciu pracownikom spółki Energa Operator z Pomorza i z rejonów obsługi w Toruniu i Kaliszu przyznano odznaczenia za wybitne osiągnięcia zawodowe we wdrażaniu innowacji proklienckich, utrzymania sprawnej sieci dystrybucji energii oraz umacnianiu silnej pozycji Energi w branży energetycznej.

24 listopada br. na uroczystej gali w Gdańsku siedemdziesięciu pracownikom spółki Energa Operator ze wszystkich rejonów dystrybucji w północnej i środkowej części Polski wręczono odznaczenia pracownicze. Są wśród nich mistrzowie zawodu energetyka, elektromonterzy, inżynierowie wdrażający nowoczesne systemy, rozwiązania organizacyjne i techniczne zapewniające niezawodne, bezpieczne funkcjonowanie sieci niskiego i średniego napięcia, sprawne zasilanie. Uhonorowano prekursorów postępu technicznego w dziedzinie elektroenergetyki – w budownictwie sieciowym, jak i eksploatacji. Wśród odznaczonych są osoby podejmujące liczne inicjatywy techniczne i organizacyjne na rzecz zapewnienia niezawodnych dostaw energii elektrycznej. To właśnie ich działania podnoszą efektywność eksploatacji sieci, optymalizują realizację prac eksploatacyjnych, awaryjnych i interwencyjnych.

– Jest dla mnie zaszczytem, że mamy pracowników, dla których słowa odpowiedzialność, efektywność, innowacyjność i profesjonalizm, są elementem codziennej pracy. Swoją pracą przyczyniają się w szczególny sposób do osiągania przez spółkę coraz lepszych efektów gospodarczych, organizacyjnych i społecznych. O rezultatach pracy decyduje nie tylko wykształcenie czy miejsce w organizacji. To przede wszystkim osobiste aspiracje, motywacja, zdolności i chęć podejmowania nowych wyzwań – powiedział Piotr Dorawa, prezes Zarządu Energa Operator. – Dzisiejsza uroczystość ma dla nas szczególne znaczenie. Jest okazją do uhonorowania trudu, zaangażowania załogi w realizacji naszych ambitnych planów. Każdy z laureatów ma swój udział w umacnianiu silnej pozycji naszej firmy w branży energetycznej. Nasi pracownicy przyczyniają się do sprawnego działania firmy na co dzień i do wysokiej jakości usług, które oferujemy prawie 3 mln odbiorców energii elektrycznej w północnej i środkowej części Polski.

Piotr Dorawa prezes Zarządu Energa Operator SA.jpg
Piotr Dorawa, prezes Zarządu Energa Operator. Fot. mat. pras. Grupa Energa

Spółka Energa-Operator należy do Grupy Energa, pełni rolę Operatora Systemu Dystrybucyjnego, którego głównym obszarem działalności jest dystrybucja energii elektrycznej. EOP jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w kraju. Dostarcza prąd do blisko 3 mln gospodarstw domowych i firm w północnej i środkowej części kraju (obszar 75 tys. km kw.). Udział w rynku dystrybucji energii wynosi ok. 17 proc.

Energa Operator reaktywuje rejony dystrybucji w celu szybszego usuwania awarii, poprawy organizacji pracy służb technicznych i lepszej obsługi klientów. Ostatnio przywrócono działalność trzech rejonowych punktów przyłączeń.

Decyzja o odtworzeniu zlikwidowanych w latach 2012-2015 niektórych rejonowych struktur na terenie działania Oddziału Gdańskiego i Oddziału Toruńskiego to element zmiany modelu funkcjonowania spółki oraz jej proklienckiej polityki. Obecna struktura spółki to 6 oddziałów podzielonych na 33 rejony dystrybucyjne. Głównym zadaniem rejonów jest zapewnienie niezawodnego funkcjonowania sieci niskiego i średniego napięcia, sprawnego przywracania zasilania i troska o bezpieczeństwo majątku sieciowego. Dla klientów rejony to bliskie lokalizacje, w których można dokonywać wszelkich formalności związanych z przyłączaniem obiektów do sieci dystrybutora energii elektrycznej.

 (źródło: energa)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *