Wtargnął pod samochód, zginął na miejscu

policja wypadek

POMORZE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem w gminie Nowy Staw. Jak wstępnie ustaliła policja, 44–letni mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód marki volvo. Obrażenia jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne.

Wczoraj wieczorem po godz. 18 dyżurny malborskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze powiatowej pomiędzy Tralewem a miejscowością Laski doszło do potrącenia pieszego.

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca samochodu marki volvo na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię z prawego pobocza wprost pod nadjeżdżające auto. W wyniku tego zdarzenia, 44-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów i przewidywać ewentualne zagrożenia. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *