Rozboje na niepełnosprawnych

SOPOT. 19-latek jest podejrzany o dokonanie dwóch rozbojów na osobach niepełnosprawnych. Mężczyzna od grudnia minionego roku ukrywał się przez Policją. Został namierzony. Gdy wszedł do jednego z mieszkań przy ul. Smolnej został zatrzymany i doprowadzony do sopockiej prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W październiku i listopadzie minionego roku w Sopocie doszło do dwóch rozbojów, w których pokrzywdzonymi byli niepełnosprawni mężczyźni. Do pierwszego z napadów doszło w październiku minionego roku przy ul. Okrężnej. Jak ustalili policjanci, dwóch sprawców uderzyło w głowę 20- letniego mężczyznę i zabrało mu telefon komórkowy o wartości 500 złotych. Kolejny rozbój miał miejsce pod koniec listopada minionego roku przy ul. Obrońców Westerplatte, wówczas do niepełnosprawnego 16- latka podszedł mężczyzna i grożąc mu nożem zażądał od niego 150 zł.

Policjanci zaraz po przyjęciu zawiadomienia od opiekunów mężczyzn zaczęli ustalać przebieg zdarzeń i skupili się na poszukiwaniu napastników oraz zabezpieczaniu dowodów przestępstwa. Policjanci w wyniku swojej pracy szybko ustalili, kto jest sprawcą tych napadów.

Pierwszy z napastników został ustalony i zatrzymany przez policjantów na początku grudnia minionego roku. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut rozboju, a prokurator zastosował wobec niego dozór.

Drugi ze sprawców ukrywał się przed funkcjonariuszami i kryminalni wszczęli za mężczyzną poszukiwania. Wczoraj policjanci uzyskali informację o tym, że poszukiwany przez nich mężczyzna wszedł właśnie do jednego z mieszkań przy ul. Smolnej. Na miejsce od razu pojechali kryminalni, którzy zatrzymali 19- letniego mieszkańca Sopotu.

Dzisiaj funkcjonariusze doprowadzą mężczyznę do sądu, w którym zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego mężczyzny. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *