Dreszczowa ewakuacja w gimnazjum. Uczniowie zasłabli

pol ewakuacja gimnazjum przejazdowo

POMORZE. W gimnazjum w Przejazdowie zasłabli uczniowie. Dzieci były blade, miały dreszcze i trudności z oddychaniem. 14 dzieci trafiło do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Wszystkich uczniów oraz personel ewakuowano z budynku szkoły.

W szkole nie ujawniono dwutlenku węgla, chloru oraz nie wykryto gazów bojowych i przemysłowych. Prokuratura i policja wyjaśniają przyczyny i okoliczności zasłabnięcia kilkunastu uczniów z publicznego gimnazjum w Przejazdowie.

W czwartek (09 marca br.) o godz. 11.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w gimnazjum w Przejazdowie zasłabło kilku uczniów. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów i powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu ustalono, że kilkunastu uczniów z rożnych klas gimnazjalnych od samego rana uskarżało się na złe samopoczucie. Dzieci były blade, miały dreszcze i trudności z oddychaniem. 14 dzieci trafiło do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Dyrektor placówki oświatowej zarządził jej zamknięcie a pozostali uczniowie, którzy zgłaszali dolegliwości po zbadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Wszystkich uczniów oraz personel ewakuowano z budynku szkoły.

Do akcji wkroczyli policjanci, straż pożarna z Pruszcza Gdańskiego, straż pożarna ratownictwa chemicznego z Gdyni , wojewódzki inspektorat ochrony środowiska z Gdańska oraz sanepid.

W szkole nie ujawniono dwutlenku węgla, chloru oraz nie wykryto gazów bojowych i przemysłowych. Zabezpieczono do badania wodę z dystrybutorów oraz kranów oraz materiały budowlane z nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

Po wykonaniu badań laboratoryjnych będzie można jednoznacznie stwierdzić co było przyczyną zasłabnięcia gimnazjalistów. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *