Miał nielegalną broń, chciał się zastrzelić

pol tczew bron samobojca

TCZEW. 56-letni mężczyzna miał w mieszkaniu broń palną. Chciał popełnić samobójstwo. Córka powiadomiła policję. W mieszkaniu znaleziono 5 jednostek broni i 6 sztuk amunicji. Za nielegalne posiadanie broni grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań w Tczewie. Przed klatką schodową mundurowi spotkali zgłaszającą, która przekazała im, że jej ojciec jest nietrzeźwy i chce popełnić samobójstwo. Stróże prawa po wejściu do mieszkania w pokoju zauważyli siedzącego mężczyznę, który na ich widok sięgnął po przedmiot przypominający broń. 56-latek nie reagując na polecenia odrzucenia przedmiotu został obezwładniony i zatrzymany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, gdyż mężczyzna nie posiadał na nią zezwolenia. Podczas czynności przeszukania mieszkania mężczyzny śledczy zabezpieczyli kolejne 4 jednostki broni oraz 6 sztuk amunicji. Wszystkie przedmioty zostały przekazane do dalszych badań, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało u zatrzymanego tczewianina prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj 56-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji.

W świetle obowiązujących przepisów za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *