Zwinął 131 kołpaków – „zakołowany” zbieracz

STAROGARD GD. Starogardzcy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o okradanie zaparkowanych samochodów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci odzyskali aż 131 skradzionych kołpaków. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni ze starogardzkiej komendy, na podstawie otrzymanych zgłoszeń o kradzieżach kołpaków, ustalili pojazd którym może poruszać się sprawca tych kradzieży. Właścicielem auta okazał się mieszkaniec jednego ze starogardzkich osiedli. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W należącej do niego piwnicy policjanci zabezpieczyli 119 skradzionych kołpaków od pojazdów marki volkswagen, audi i opel. Ponadto w samochodzie, którym poruszał się sprawca kryminalni zabezpieczyli kolejne 12 sztuk skradzionych kołpaków.

W miniony piątek śledczy ze Starogardu Gd. przedstawili mu zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci ustalają właścicieli zabezpieczonych kołpaków. Osoby, którym skradziono kołpaki na terenie Starogardu Gdańskiego w okresie ostatniego półrocza proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gd. pod nr tel. 58 737 02 22 , 58 737 02 21 lub z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod nr tel. 58 737 03 34.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *