Prominentna działaczka Platformy złamała ciszę wyborczą!!! „Nieświadomie”??!

dulkiewicz zlamanie ciszy wyb

GDAŃSK. Godzinę przed zakończeniem I tury wyborów prezydenckich  Aleksandra Dulkiewicz – radna z Gdańska, prominentna działaczka Platformy Obywatelskiej wysłała do publicznej wiadomości – za pomocą Facebooku – zdjęcie z kartą do głosowania, na której jest wyraźnie widoczny znak X przy nazwisku kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest to ewidentne złamanie ciszy wyborczej? Dulkiewicz tłumaczy się, że „zrobiła to… nieświadomie”.

Jak ujawnił „Dziennik Bałtycki”, na Facebooku ok. godz. 20.00 (godzinę przed zakończeniem ciszy wyborczej) działaczka PO Aleksandra Dulkiewicz rozesłała swój tekst zachęcający do głosowania:

„Już po głosowaniu. Macie jeszcze godzinę. Zachęcam”.

dulkiewicz zlamanie ciszy wyb karta

Obok opublikowała zdjęcie z momentu wkładania do urny wypełnionej oryginalnej karty do głosowania z zaznaczonym X przy nazwisku Bronisława Komorowskiego. Taka publikacja – zachęta do głosowania ze wskazaniem nazwiska kandydata jest wykroczeniem i podlega karze. Sprawą powinien zająć się sąd.

Aleksandra Dulkiewicz jest osobą publiczną – jest działaczką PO, radną, przewodniczącą Klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *